FENCELINE 30-06 REAP 22" | HOWA M1500 | PRAIRIE REAPER
$705.16
product code:HFN3006PR
UPC:682146890006
Brand:Howa
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber Gauge | 30-06 |
| Family | 1500 SERIES |
| Finish | Burnt Bronze |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | Prairie Reaper Camo Stock |
| Magazine | 1 4 rd. |
| Manufacturer Model No | HFN3006PR |
| Model | M1500 Fence Line |
| Overall Length | 45.25" |
| Stock Frame Grips | Camo Stock Prairie Reaper Camo Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 8 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


